Wygrana Gwardii Opole, porażka ASPR Zawadzkie

Sebastian Stemplewski
W akcji Michał Drej, skrzydłowy Gwardii.
W akcji Michał Drej, skrzydłowy Gwardii. Sebastian Stemplewski
Nasze I-ligowe zespoły po 3. kolejce są w odmiennych nastrojach. Planowo obie miały wygrać.

W 9. min meczu Gwardii z MTS-em Chrzanów opolanie objęli prowadzenie 7-1 i zanosiło się na prawdziwy pogrom. Tymczasem kolejne minuty upłynęły na dominacji gości. Po trzech trafieniach z rzędu zaczęli odrabiać straty i do przerwy było tylko 10-8. Potem jednak gospodarze uporządkowali grę, dobre zmiany dali Drej i Ogorzolec. W efekcie Gwardia prowadziła 19-14, a następnie 24-16.

Słabiej spisała się ASPR i nie udał się debiut trenerski Adama Wodarskiego. W Bochni gospodarze szybko objęli prowadzenie 10-4, a nasz zespół miał sporo kłopotów w ataku. Na szczęście przełamał się Pietrucha, karne rzucał Swat i ASPR zmniejszyła dystans do dwóch bramek. W 40 minucie po akcji Pietruchy było 16-16, ale wówczas na ławkę kar powędrowało dwóch zawodników z Zawadzkiego. Bochnia to wykorzystała i odskoczyła na 22-18. ASPR ruszyła w pościg i na 20 sekund przed końcem miała piłkę przegrywając 26-27. Niestety nasi szczypiorniści pogubili się i prysły marzenia o remisie.
Gwardia Opole - MTS Chrzanów 29-20 (10-8)
Gwardia: Donosewicz, Galoch - Paliwoda 2, Knop 1, Baran 10, Matyszok 5, Bujak 1, Drej 3, Jasiówka, Zadura, Zych 2, Kostrzewa 1, Ogorzelec 4, Zajączkowski.
MTS: Piotr Rokita, Wejhonig - Zubik 5, Zajdel 1, Owczarek 2, Uraz 1, Klimek, Kruczek 5, Paweł Rokita, Łącki, Stroński 2, Kirsz 3, Bugajski, Studziński 1

BKS Bochania - ASPR Zawadzkie 27-26 (12-10)
BKS: Zimakowski, Michalczuk - Chrabota 10, Zawada 4, Chrapusta 3, Juszczyk 3, Rybak 3, Kłoda 2, Charuza 1, Daćko 1, Balicki
ASPR: Romatowski, Wasilewicz - Pietrucha 7, K. Dutkiewicz 3, P. Dutkiewicz 3, Giebel 3, Swat 3, Galus 2, Kryński 1, Kubillas 1, Morzyk 1, Sadowski 1, Skowroński 1, Krygowski