W Szóstce znowu mają powody do radości dzięki swoim sportowcom

red
Olivia Greiner (z prawej), uczennica klasy2a PLO VI w Opolu z wychowawczynią i trenerką, Magdaleną Lach. VI LO
Tradycyjnie opolskie VI liceum pomaga swym uczennicom i uczniom rozwijać pasje i talenty sportowe. Dzięki ich ciężkiej pracy, wspomaganej wiedzą i zaangażowaniem trenerów, wychowawców i nauczycieli, osiągają mistrzostwo w uprawianych dyscyplinach lekkoatletycznych.

Nasi wychowankowie każdym występem udowadniają, iż tworzą absolutną elitę. A że nie tylko sportową, świadczyć może niedawno przyznane stypendium Prezesa Rady Ministrów Olivii Greiner. Wicemistrzyni Polski U18 w biegu na 200 m, mistrzyni Polski w sztafecie 4x400m U18 oraz mistrzyni Polski w sztafecie 4 x 400 m mix, uczennica klasy 2a otrzymała je również za wysokie wyniki w nauce.

W sportowej rywalizacji nasi lekkoatleci wspierają się i jako liczna grupa potrafią ustanawiać kolejne rekordy. Rok szkolny zaczęli od serii zwycięstw indywidualnych i zespołowych. 16 września wystartowali w Mistrzostwach Makroregionu Młodzików w Częstochowie. Oto wyniki:

Karol Wagner - 1. miejsce w rzucie kulą oraz 2. miejsce w rzucie dyskiem, Halushko Dymytro - 2. miejsce na 100 m ppł, Maciej Bachłaj - 3. miejsce w biegu na 600 m, Oliwier Zabłudowski - 2. miejsce w skoku w dal oraz 4. miejsce w biegu na 100m, Ewa Glatki - 5. miejsce w biegu na 300 m oraz 7. miejsce na 80 m przez płotki, Marta Wojtas - 7. miejsce w biegu na 300 m i Bartłomiej Kojder - 5. miejsce w rzucie młotem.

Świetne wieści o naszych uczniach dotarły po Mistrzostwach Polski U 18 w Radomiu. Filip Rak został mistrzem Polski w biegu na 1500 m z czasem 3:55,98 s, zdobył również brązowy medal w sztafecie 4 x 400 m. Olivia Greiner jest wicemistrzynią Polski w biegu na 100 m, złotą medalistką w sztafecie 4 x 400 m oraz czwartą zawodniczką finału A na 200 m, z nowym rekordem życiowym 24,60 s.

Za nami też Ogólnopolska Liga Szkół Ponadgimnazjalnych w Kołobrzegu. Drużyna dziewcząt zajęła 3 .miejsce w Polsce, chłopcy uplasowali się tuż za podium. Oprócz tego medale indywidualne oraz najlepszy wynik zawodów wśród dziewcząt - ustanowiony przez Olivię Greiner:150 punktów! Medale zdobyli: Olivia Greiner - złoto na 100 m, Justyna Gajewska - brąz na 100 m, Ewa Glatki - brąz na 200 m, Ada Gałka - złoto na 400 m, Kaja Gawrecka - srebro na 1500 m, Marta Wojtas, Justyna Gajewska, Ewa Glatki i Olivia Greiner srebro w sztafecie 4 x 100 m, Marek Mucha - złoto w rzucie oszczepem, Filip Rak - złoto na 1500 m, Emanuel Sośnicki - srebro w skoku wzwyż, Karol Wagner - brąz w rzucie dyskiem i Paweł Ścira - brąz na 100m.

Uczniowie Szóstki nie zawiedli także na Mistrzostwach Województwa w sztafetowych biegach przełajowych w Namysłowie. Sztafeta dziewcząt obroniła tytuł z zeszłego roku i kolejny raz zdobyła tytuł mistrzyń województwa. Chłopcy zajęli 2. miejsce tuż za ZSE z Opola. Walka trwała do samego końca, zarówno w przypadku dziewcząt, jak i chłopców.

Wcześniej odbyły się zawody w sztafetowych biegach przełajowych. Pomimo absencji czołowych zawodników, naszym sztafetom udało się stanąć na podium. Dziewczyny zajęły 1. miejsce, a cała ekipa uczennic Szóstki swoje zwycięstwo dedykowała tragicznie zmarłej Julii Lakwie, która zawsze biegała na ostatniej zmianie.

Wszystkim gratulujemy i zapraszamy lekkoatletów do PLO VI w Opolu!