2 liga koszykówki. Basket Nysa lepszy od KKS-u Tarnowskie Góry

Rafał Malitka zdobył dla Basketu aż 29 punktów.
Rafał Malitka zdobył dla Basketu aż 29 punktów. materiały klubowe
Basket Nysa po zaciętym boju pokonał na wyjeździe KKS Tarnowskie Góry.

Choć nasza drużyna przystępowała do tego boju ze znacznie lepszego miejsca w tabeli, na zapewnienie sobie zwycięstwa musiała się solidnie napracować.

Szczególnie że zaliczyła w Tarnowskich Górach drobny falstart. W pierwszej kwarcie nysanie rzucili tylko 11 punktów, co nie mogło wróżyć niczego dobrego.

Ośmiopunktową stratę odrobili oni jednak w drugiej odsłonie, w której to zaprezentowali się już zdecydowanie lepiej. Wygrali ją 31:23.

Przełomowy moment meczu nastąpił na 128 sekund przed końcem trzeciej kwarty. Po celnej „trójce” notującego świetny występ Rafała Malitki (29 pkt), Basket odskoczył na 59:56. To o tyle istotne, że od tego momentu już ani na chwilę nie oddał prowadzenia.

Co prawda gospodarze do ostatnich sekund naciskali na podopiecznych Marcina Łakisa, ale w kluczowych momentach ekipie z Nysy tlen dawały rzuty za trzy Mirosława Chorosteckiego i skuteczne „osobiste” Malitki.

KKS Tarnowskie Góry- Basket Nysa 77:82 (19:11, 23:31, 16:19, 19:21)
Basket: Malitka 29, Zygadło 14, Poznański 11, Chorostecki 10, Moczulski 10, Kopciński 4, Chodor 2, Kłyż 2, Topolski.