130 zawodników na zawodach przełajowych w Kędzierzynie-Koźlu. III Cross Duathlon Twierdza [ZDJĘCIA]

Tomasz Kapica
Zawodnicy biegali i ścigali się na rowerach na łącznym dystansie 24 kilometrów.

Na starcie niedzielnych zawodów stanęło 130 zawodników. Trasa prowadziła przez kozielski park. Organizatorzy przygotowali dwie pętle biegowe o długości 2 km, cztery pętle rowerem 4,5 km i finałową pętlę biegiem 2 km. Łącznie 24 km.

W sztafecie wygrali Łukasz Błach i Adrian Biksa z Cardio Sport Scott MTB 2 Men z czasem 53m48s. Kolejni byli Łukasz Paterak i Michał Paterak z Bryksjusza Gościęcin 2 (54:07) i Piotr Rybiałek z Tomaszem Szulczewskim z Cardio-Sport Scott Mtb Men 1 (54:29).

Indywidualnie najszybszy był Grzegorz Wojtczak z Wrocławia z czasem 56m31s, drugi Tomasz Stępień z Wodzisławia Śląskiego (57:47), a trzeci Kamil Kałamarz z Rybnika (59:07).

Wśród pań najlepszy wynik (1:04:50) osiągnęła Sandra Adamczyk z Rydułtów. Na drugim miejscu podium stanęła Magdalena Giet z Dziergowic (1:07:51), a na trzecim Kinga Kuczyńska z Kędzierzyna-Koźla (1:10:48).

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?